4th Class Mathematics Unitary Method Question Bank Unitary Method

  • question_answer 11) The cost of 1 basket ball is Rs.140. If \[x=6\]ball is Rs.140. If, find the cost of \[X+20\]bails.

    A)  Rs. 3200             

    B)  Rs.3640

    C)  Rs. 3450             

    D)        Rs. 3650

    E)  None of these

    Correct Answer: B

    Solution :

    Not Available

adversite



LIMITED OFFER HURRY UP! OFFER AVAILABLE ON ALL MATERIAL TILL TODAY ONLY!

You need to login to perform this action.
You will be redirected in 3 sec spinner

Free
Videos