4th Class Mathematics Unitary Method Question Bank Unitary Method

  • question_answer If the cost of 6 burgers is Rs. 180, then what is the price of 4 burgers?

    A)  Rs. 120   

    B)     Rs. 100

    C)  Rs. 150               

    D)       Rs. 110

    E)  None of these

    Correct Answer: A

    Solution :

    Not Available          

adversite


You need to login to perform this action.
You will be redirected in 3 sec spinner

Free
Videos