4th Class Mathematics Unitary Method Question Bank Unitary Method

  • question_answer If the cost of 6 cans of juice is Rs. 210, what is the cost of 4 cans of juice?

    A)  Rs. 140      

    B)         Rs. 100

    C)  Rs. 130               

    D)         Rs. 110

    E)  None of these

    Correct Answer: A

    Solution :

    Not Available       

adversite


You need to login to perform this action.
You will be redirected in 3 sec spinner

Free
Videos