4th Class Mathematics Unitary Method Question Bank Unitary Method

  • question_answer 36) Cost of 4 dozen bananas is Rs. 60. How many bananas can be purchased for Rs. 12.50?

    A)  10 bananas   

    B)        12 bananas

    C)  11 bananas         

    D)        13 bananas

    E)  None of these

    Correct Answer: A

    Solution :

    Not Available   

adversite



LIMITED OFFER HURRY UP! OFFER AVAILABLE ON ALL MATERIAL TILL TODAY ONLY!

You need to login to perform this action.
You will be redirected in 3 sec spinner

Free
Videos