4th Class Mathematics Unitary Method Question Bank Unitary Method

  • question_answer Price of 15 maths book is Rs.825 and the price of 19 science book is Rs.855. Jack buys 3 maths book and 2 science book. How much he has to pay?

    A)  Rs. 250            

    B)         Rs. 255     

    C)  Rs. 260            

    D)         Rs. 265

    E)  None of these

    Correct Answer: B

    Solution :

    Not Available

adversite


You need to login to perform this action.
You will be redirected in 3 sec spinner

Free
Videos