4th Class Mathematics Unitary Method Question Bank Unitary Method

  • question_answer How much amount Rupali has to pay for 1 kg of rice if it costs Rs. 50 for 5 kg?

    A)  Rs. 5                   

    B)        Rs. 10

    C)  Rs. 15                 

    D)         Rs. 20

    E)  None of these

    Correct Answer: B

    Solution :

    Not Available

adversite


You need to login to perform this action.
You will be redirected in 3 sec spinner

Free
Videos