4th Class Mathematics Unitary Method Question Bank Unitary Method

  • question_answer John purchased 4 notebooks for Rs. 80. What is the price of 1 notebook?

    A)  Rs. 20               

    B)        Rs. 30

    C)  Rs. 25                 

    D)       Rs. 15

    E)  None of these

    Correct Answer: A

    Solution :

    Not Available

adversite


You need to login to perform this action.
You will be redirected in 3 sec spinner

Free
Videos